#

*بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ* اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً *مجله علمی ـ ترویجی پژوهشنامه موعود*   

صفحه اصلی
sepidemag| 981| 1397/12/13

هیئت تحریریه

اینجانب سید مجتبی معنوی طلبه حوزه علمیه قم؛ متولد 1356در شهرستان خوانسار سال 1371وارد حوزه علمیه این شهرستان  شده و در سال 1380 همزمان با اتمام سطح وارد حوزه علمیه قم شدم و در دروس خارج آیت عظا م وحید خراسانی و مکارم شیرازی شرکت نمودم که تاکنون نیز  ادامه دارد و  امتیاز چهار دوره  مصاحبه علمی آن از ناحیه مرکز مدیریت حوزه علمیه  قم لحاظ گردیده است.

 سال 1384  با ورد به  مرکز تخصصی مهدویت در مقطع سطح 3 در رشته تخصصی مهدویت شرکت نمودم  که به لطف الهی با تدوین پایان نامه با موضوع «ابعاد شخصیت حضرت مهدی در ادعیه و زیارات» در سال 1388 با امتیاز عالی مورد دفاع قرار گرفت. رساله سطح4 نیز  با موضوع «نقد نظریه‌های جهانی‌شدن از منظر آیات و روایات» با امتیاز خوب در سال 1396 مورد دفاع قرار گرفت.

دو مقاله تحت عنوان «ویژگی های شخصی حضرت مهدی در ادعیه وزیارات» در فصلنامه انتظار شماره 34  و «شاخصه‌های سیاسی توسعه‌یافتگی در آرمان‌شهر مهدوی» در فصلنامه 45‌ با رتبه علمی ترویجی به قلم اینجانب چاپ شده است.

علاوه براین، مقاله‌ای با عنوان «سبک‌شناسی ائمه در مواجهه با شبهات غیر علمی مهدویت» در  فصلنامه انتظار شماره 56 با رتبه علمی‌پژوهشی به چاپ رسیده است.

 همچنین مقاله‌ای تحت عنوان چیستی توسعه در آرمان‌شهر مهدوی در همایش الگوی پیشرفت ارائه شد که در زمره مقالات برتر شناخته شد و مورد تجلیل قرار گرفت.

کتاب‌های «ابعاد شخصیت حضرت مهدی در ادعیه  و زیارات» و  «آفتاب مهر 2» و «جهت‌نما» با محوریت پاسخ به سؤالات و شبهات مهدویت از جمله آثار مکتوبی است که توفیق نگارش آنها را داشته‌ام و در انتشارات بنیاد فرهنگی مهدی موعود به زیور طبع آراسته شده‌اند.

همچنین به صورت پاره وقت توفیق پاسخگویی به سؤالات در واحد  پرسش و پاسخ و پژوهش در حوزه مهدویت واقع در مر کز تخصی مهدویت را دارم.

توفیق تدریس دروس معارف در دانشگاه  را به مدت 5 سال داشته‌ام. سابقه  تدریس موضوع تخصصی مهدویت در مقطع سطح 3 حوزه علمیه و تدریس در دوره‌های تربیت مربی مهدویت از دیگر توفیقات الهی برای اینجانب بوده است.

سابقه تبلیغ در دانشگاه‌های مختلف به ویژه دانشگاه مازنداران و علوم پزشکی بابل و نهادهای نظامی به ویژه سپاه در اداره اعزام مبلغ و دفتر تبلیغات موجود است.

در حال حاضر توفیق خدمت در معاونت پژوهشکده مهدویت و موعودگرایی را دارم که امید است مورد عنایت حضرت مهدی قرار گیرد.

سید مجتبی معنوی

Parameter:1028!model&84 -LayoutId:84 LayoutNameپیش فرض

آمار بازدید

بازدید امروز:

بازدید ماه جاری:

بازید کل:

نظرسنجی

نظرسنجی-نظر شما در مورد سایت چیست؟