#

*بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ* اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً *مجله علمی ـ ترویجی پژوهشنامه موعود*   

صفحه اصلی
sepidemag| 987| 1397/12/13

هیئت تحریریه

حجة الاسلام و المسلمین روح الله شاکری زواردهی

استادیار گروه شیعه شناسی پردیس فارابی دانشگاه تهران

رشته تخصصی: کلام اسلامی

پست الکترونیکی: shaker.rut.ic.ir

اینجانب روح الله شاکری زواردهی، فرزند عیسی متولد 1345 محل تولد قم، دوران دبستان و راهنمایی را در شهرستان بابل گذراندم و به خاطر فضای مذهبی خانواده روحانی بودن علاقه وافری به طلبه شدن پیدا کردم لذا در سال آخر سوم راهنمایی تصمیم گرفتم به حوزه بروم وارد حوزه شدم چند ماهی را در مدرسه علمیه صدر(خاتم الانبیاء) بابل گذراندم و از آنجائی که امکانات لازم فراهم نبود وارد حوزه علمیه قم شدم در سالهای اول در کنار دروس فقه در دبیرستان هم تحصیل می کردم و در این سالها توانستم دیپلم را اخذ نمایم، با اخذ دیپلم تصمیم  گرفتم در کنکور سراسری شرکت کنم، با اینکه خیلی مطالعه نکرده بودم و بدون آمادگی قبلی در کنکور با رتبه عالی قبول شدم، ولی پس از مدتی احساس کردم این کار ممکن است باعث دور شدن من از حوزه علمیه شود لذا با مشورت اساتید از دانشگاه صرف نظر کرده و در دروس حوزوی متمرکز شدم.

دوره سطح را در نزد اساتید بزرگوارحوزه که خیلی از آنان در قید حیات هستند گذراندم اگر چه دو بزرگواری که بسیار بر بنده حق دارند و در شکوفایی فکر و اندیشه ام نقش داشته در قید حیات نیستند آیةالله وجدانی فخر که لمعه و شرح آن را محضر ایشان تلمذ کردم و دیگر مرحوم آیةالله پایانی که مکاسب را در نزد ایشان آموختم. با پایان یافتن سطح به دروس خارج فقه و اصول راه یافتم. خارج فقه را در نزد حضرت آیةالله العظمی شیرازی، مدظله، به مدت هفت سال استفاده بردم و خارج اصول را در نزد حضرت آیةالله العظمی سبحانی، مدظله، به مدت شش سال یک دوره گذراندم. به موازات درس خارج در رشته کلام اسلامی مقطع سطح چهار (دکترى) قبول شدم و به مدت چهار سال در این مراکز از اساتید بهره گرفتم و بعد در آزمون تخصصی تربیت مدرس مهدویت حوزه علمیه قم با گرایشی کلامی قبول شدم و یک دوره مهدویت خواندم. دراین سال در کنار تحصیل به تدریس خصوصی گرفته با عمومی پرداختم و ده سال اخیر را مرتب به عنوان مدرس حوزه در مدارس برادران و خواهران و مراکزتخصصی مشغول و در دانشگاه هم درعلوم معارف اسلامی چند سال مشغول تدریس می باشم. یکی از رسالتهای مهم روحانی تبلیغ دین بود که به مدت 15 سال به عنوان مبلغ از روستاها گرفته، شهرها و تا دانشگاهها، ازتبلیغ سنتی، غیر سنتی و کلاسیک توفیق داشته ام. درعرصه پژوهشی چند مقاله و کتاب دارم که برخی از آنان قبول درسی می باشند.

Parameter:1034!model&84 -LayoutId:84 LayoutNameپیش فرض

آمار بازدید

بازدید امروز:

بازدید ماه جاری:

بازید کل:

نظرسنجی

نظرسنجی-نظر شما در مورد سایت چیست؟